Dzisiaj mamy: Sobota 20.01.2018

V Kongres: były loty balonem i koncert zespołu Śląsk [ZDJĘCIA]

IMG 2397Międzypokoleniowe porady, międzypokoleniowa muzyka, międzypokoleniowe atrakcje – na Dużej Łące odbył się pierwszy dzień V Kongresu "Obywatel Senior" w ramach I Wojewódzkich „Senioraliów" oraz Piknik „Fundusze – to działa!".

ZDJĘCIA

Pograć w golfa, odwiedzić mini planetarium, pojeździć w miasteczku ruchu drogowego, posłuchać m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" oraz grupy Indios Bravos, wygrać lot balonem – to bardzo okrojona lista możliwości, jakie mieli dziś seniorzy w Parku Śląskim. Ale nie tylko oni - z przygotowanych atrakcji korzystały dziś bowiem całe rodziny. Przez kilka godzin na parkowych alejach odbył się prawdziwy festiwal międzypokoleniowej integracji.

– Bardzo ważne, że seniorzy robią coś dla innych, że czują się odpowiedzialni za tę imprezę i że tak chętnie angażują się w przygotowanie całości – podkreśla Anna Poraj, prezes Fundacji Park Śląski, która wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa śląskiego jest organizatorem całej imprezy. – Takie wyzwania zdecydowanie podnoszą ich poczucie własnej wartości i sprawiają, że ciągle czują się potrzebni. To ważne, żeby stwarzać im do tego odpowiednie warunki.

Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. Jolanta Kwaśniewska. Była pierwsza dama i prezes fundacji „Porozumienie bez barier" mówiła m.in. o swojej nowej książce dotyczącej zdrowego odżywiania. – Według statystyk wielu starszych popełnia ten sam błąd. Myśli: po co gotować, nie mam dla kogo. Tymczasem nie ma nikogo ważniejszego niż wy – przekonywała Kwaśniewska.

na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski